Pes štěká v bytě, když nejsem doma, co s tím? Vychovej ho!


Tento článek bude rozdělen na více částí, protože problematika uštěkaného psa v době nepřítomnosti páníčka, je opravdu záludná.



Pes štěká v bytě, když nejsem doma, co s tím? Vychovej ho!

Pes štěká v bytě, když nejsem doma, co s tím? Vychovej ho!

Tento článek bude rozdělen na více částí, protože problematika uštěkaného psa v době nepřítomnosti páníčka, je opravdu záludná.

Začněme nejjednodušším případem, kdy se jedná o štěně. Přinesete si malinkou kuličku domů a ona pláče, protože se jí stýská. Největší chyba je, když je štěně 24 hodin denně s Vámi. Samozřejmě není dobře ho přinést a zmizet, ale hranice je nutné nastavit ihned. Štěně je přijme, protože nic jiného mít nebude a nebude se také ničeho jiného dožadovat. Těžko budete psovi v dospělosti vysvětlovat, že s Vámi nemůže spát v posteli, protože teď má 40 kilo a když měl 4 kila, tak tam být mohl.

Po příchodu do domácnosti s novým štěnětem je dobré mu ukázat byt, nechat jej vše prošmejdit a pak se vytratit třeba s odpadky a postupně čas natahovat. Nezapomínejte, že štěně ve Vaší přítomnosti může leccos ochutnat a rozcupovat. Vyhraďte mu prostor, kde může v klidu vyčkat, než se vrátíte a zútulněte mu jeho teritorium. Někdo je odpůrcem klecí, já za sebe vnímám klece pozitivně. Ne v nich trávit 12 hodin denně, ale chvilku než se vrátí majitel z nákupu, v období kdy je štěně malinké a může na sebe leccos zvrhnout, či sežrat například kabel, je určitě lepší než pak řešit průšvih.

Navíc věřte, že pokud klec není symbolem trestu, pes ji v dospělosti bude považovat za pelíšek.

Dnešní díl je u konce, Vám už by mělo být jasné, že pokud nechcete mít v budoucnu uštěkaného teroristu, začněte od prvního dne a uvidíte, že trocha pláče v osmi týdnech věku, Vám ušetří další probrečené dny během společného života. A nejde jen o pláč psa, může se stát, že kvůli štěkání se budete muset s parťákem rozloučit, protože v pronajatém bytě být prostě moci nebude. To pak budete ronit krokodýlí slzy Vy!

Líbí se: 0