Zima, období oblečků, bláta a rozpraskaných tlapek


Zejména pejsci ve městech musí každý den vyrazit na procházku do prosolených ulic. Málokdo si může dovolit, každý den psa naložit a vyrazit s ním bzíkat na louky či do lesa. Pokud venčíte na chodníku, který je udržovaný a prosolený, je vhodné psovi vždy po procházce tlapky omýt vlažnou čistou vodou.Zima, období oblečků, bláta a rozpraskaných tlapek

Zima, období oblečků, bláta a rozpraskaných tlapek

Zejména pejsci ve městech musí každý den vyrazit na procházku do prosolených ulic. Málokdo si může dovolit, každý den psa naložit a vyrazit s ním bzíkat na louky či do lesa. Pokud venčíte na chodníku, který je udržovaný a prosolený, je vhodné psovi vždy po procházce tlapky omýt vlažnou čistou vodou.

Někteří psi mají tlapky velmi citlivé a mohou jim kvůli soli praskat, proto je nutné je pravidelně kontrolovat, a pokud si všimnete nějakých změn na pokožce, tak je namazat. Stačí obyčejná vazelína pro děti, či jiný mastný krém na suchou pokožku. Drtivé většině však stačí tlapky pravidelně opláchnout. Samozřejmě i časté máchání ve vodě není pro tlapky úplně nejlepší, ale rozhodně neublíží tak jako sůl. Záněty v meziprstí, rozpraskané polštářky do krve a nechuť procházek po chodníku nejsou v zimním období výjimkou.

Některá plemena je nutné v zimě vybavit oblečkem. Zejména malá plemena, která snadněji prochladnou od země. Oblečky je nutné volit dle prostředí, kam pejsek nejčastěji chodí na procházky. U velmi aktivních pejsků je nutné opravdu dobře zvolit střih oblečku, aby psa v pohybu nijak neomezoval. Materiál by měl být nepromokavý a samozřejmě hřejivý, ovšem zase je dobré rozmyslet, zda Váš pes obleček opravdu potřebuje. Mnohdy stačí jen psa pořádně vypohybovat a vyhnout se prostojům, kde by pes mohl prochladnout. Zejména čekání před konzumem a podobně.

Věříme, že zimu všichni přečkáme v pohodě a ve zdraví a žádné prosolené chodníky nás nezaskočí J

 

Líbí se: 0