Tip pro mlsné jazýčky – olivový olej!


Pokud máte problém s příjmem krmiva u Vašeho čtyřnohého parťáka, můžete mu krmivo přilepšit. Oleje by ve stravě psa neměly chybět především proto, že obsahují esenciální mastné kyseliny, které si organismus neumí sám vyrobit. Kromě obsahu mastných kyselin, jsou důležité i látky, které působí preventivně proti rakovině.Tip pro mlsné jazýčky – olivový olej!

Tip pro mlsné jazýčky – olivový olej!

Pokud máte problém s příjmem krmiva u Vašeho čtyřnohého parťáka, můžete mu krmivo přilepšit. Oleje by ve stravě psa neměly chybět především proto, že obsahují esenciální mastné kyseliny, které si organismus neumí sám vyrobit. Kromě obsahu mastných kyselin, jsou důležité i látky, které působí preventivně proti rakovině.

V naší domácnosti je olivový olej běžně používaný, a proto je velmi ideálním doplňkem stravy, který je vhodný i proto, že je běžně dostupný a nemusíte jej shánět v odborných chovatelských potřebách, či složitě objednávat po internetu.

Ideálně je vhodné vybírat olej za studena lisovaný, je výborný jak pro Vás, tak i pro Vašeho psa proto, že při lisování do maximálně 50ti stupňů Celsia, nedochází k degradaci živin.

Dalším důvodem proč přidávat olej psovi do krmiva je i ten, že pomáhá snižovat váhu, máte-li tedy problém u Vašeho psa s nadváhou, tak ideální pro nastartování procesu trávení u psa, je právě nenasycený tuk.

Právě nenasycené tuky působí proti diabetu u psa a zlepšuje stav cévního a imunitního systému. Je vždy nutné dodržet správné dávkování oleje, které se určuje dle hmotnosti psa. Pár kapek olivového oleje dokáže zlepšit imunitní stav psa, zejména pokud bojuje s nějakým onemocněním a dodá mu potřebnou energii.

Obsažené antioxidanty, které jsou v oleji přítomné, působí blahodárně proti stárnutí. Psi stárnou nejen fyzicky, ale také psychicky a proto vhodné preventivně zajistit také příjem antioxidantů pro zpomalení stárnutí mozkových buněk.

Jako každý olej, tak i ten olivový je báječným zdrojem energie, který zajistí především aktivním plemenům, dostatek energie aniž by zbytečně přibírali na váze. Olej zároveň působí také na pravidelné a kvalitní vyprazdňování u psa.

Pokud jste ještě nezačali psovi přidávat jakýkoliv z rostlinných či živočišných olejů do krmiva, tak neztrácejte čas, protože to má svůj více než jeden důvod. A můžete si vybrat právě ten jeden z nejběžnějších, olivový. J

Líbí se: 0