Starejte se psovi o zuby, bude je potřebovat


Spousta majitelů psů dorazí k veterináři v momentě, kdy psovi nehorázně zapáchá z tlamy. Zbytky potravy se usazují v tlamě mezi zuby a začíná jejich hnilobný proces. Nahromaděný zubní plak způsobí zánětlivé onemocnění dásní a díky tomu, že zubní plak nejsou nic jiného než vrstva bakterií, je jasné, že psovi nebudou z tlamy vonět fialky.Starejte se psovi o zuby, bude je potřebovat

Starejte se psovi o zuby, bude je potřebovat

 

Spousta majitelů psů dorazí k veterináři v momentě, kdy psovi nehorázně zapáchá z tlamy. Zbytky potravy se usazují v tlamě mezi zuby a začíná jejich hnilobný proces. Nahromaděný zubní plak způsobí zánětlivé onemocnění dásní a díky tomu, že zubní plak nejsou nic jiného než vrstva bakterií, je jasné, že psovi nebudou z tlamy vonět fialky.

Jakmile se vrstva plaku delší dobu vrství, vzniká psovi na zubech usazený zubní kámen, který je nutný odstranit. Čím větší vrstva na zubech je, tím katastrofálnější dopad může mít. Množící se bakterie jsou čím dál silnější a vytvářejí silný zánět kolem dásně psa. To je pro psa nejen bolestivé, ale hlavně způsobuje onemocnění, při kterém pes může zuby dokonce ztrácet.

Nahromaděný plak v kombinaci se slinami psa ztvrdne a vytvoří se z něj právě zmíněný zubní kámen. Zubní kámen je nutné odstranit, ovšem vždy je dobré jeho usazování předcházet preventivně. Na trhu je mnoho speciálních přípravků- sypkých směsí do krmiva, které mají plak ze zubů odstraňovat. Jejich cena je velmi vysoká, mnohdy postačí koupit obyčejnou řasu jménem Kelpa, která stojí poloviční cenu a její účinek je stejný. Prevenci můžete provádět i mechanicky, čištěním zubů zubním kartáčkem s enzymatickou pastou. Na tento úkon je nutné psa připravovat od štěněte, aby si zvyklo.

Pokud máte psa, u kterého jste proflákli preventivní čištění, a z tlamičky mu zapáchá, neváhejte a běžte k veterináři. Ten mu zubní kámen odstraní v narkoze. Vašemu psovi se rozhodně uleví, možná mu dokonce zachráníte chrup. Nezapomeňte, že přemnožené bakterie v tlamě, se mohou rozšířit do celého těla a nasekat pořádnou paseku.

Líbí se: 0