Špatné krmivo pro psa, mají veterináři svědomí?


Pokaždé když navštívím jakoukoli veterinární kliniku či malou ordinaci, říkám si jak je možné, že zvířecím doktorům nevadí, že nabízejí šrot. Netvrdím, že všichni, ale drtivá většina se nestydí mít vyvěšený plakát nabízející krmivo, o kterém mezi většinou chovatelů psů koluje, že je i jako krmivo pro slepice zcela nevhodné. A oni k tomu ještě nalepí, koupíte v ordinaci Vašeho veterináře.Špatné krmivo pro psa, mají veterináři svědomí?

Špatné krmivo pro psa, mají veterináři svědomí?

Pokaždé když navštívím jakoukoli veterinární kliniku či malou ordinaci, říkám si jak je možné, že zvířecím doktorům nevadí, že nabízejí šrot. Netvrdím, že všichni, ale drtivá většina se nestydí mít vyvěšený plakát nabízející krmivo, o kterém mezi většinou chovatelů psů koluje, že je i jako krmivo pro slepice zcela nevhodné. A oni k tomu ještě nalepí, koupíte v ordinaci Vašeho veterináře.

Naposledy mne naprosto šokoval veterinář, který mi povídá, že si stejně myslí, že většina těch rakovin a podobných nemocí, kterými dneska psi trpí, jsou z těch granulí, které se prodávají. Mrtvá kráva se naloží na vůz svážející do kafilerky mrtvá zvířata, i s plachtou, která je přes ni přehozená a tam se kráva i plachta zpracují do krmiva pro zvířata. A samozřejmě na dveřích vedoucích do jeho ordinace nechyběl slogan, tohle granulované krmivo, si vyžádejte u Vašeho veterináře.

Pak si tak říkám, jestli třeba výživu zvířat na škole neměli, nebo zrovna dotyčný chyběl, nebo jim prostě výrobci krmiv sypou hodně peněz do kapsy, nebo je to prostě věc názoru a pro něj tohle krmivo tak špatné není? Každopádně většinu krmiv, které nabízí veterináři v mém okolí, bych já osobně nehodila ani drůbeži. Proč tedy člověk, který má zdraví zvířat řešit, to klidně hodí za hlavu? Chce si snad přidělat práci? Zajistit si živnost do budoucna?! Nebo jsou výrobci krmiva lepší klienti než majitelé zvířat? 

Líbí se: 0