Psí polepšovny nebo koncentrák?


Jistě jste slyšeli o mnoha možnostech výcviku psa. Zvláště pokud si majitelé neví rady, když jim jejich miláček přerostl přes hlavu. Kromě klasických docházek na cvičák mohou využít i výcvikových pobytů ve speciálních výcvikových zařízeních, mnohdy nazývaných jako psí polepšovna či psí centrum. Tam pes absolvuje výcvikový pobyt bez svého páníčka, kde s nimi pracují profesionálové.Psí polepšovny nebo koncentrák?

Psí polepšovny nebo koncentrák?

Jistě jste slyšeli o mnoha možnostech výcviku psa. Zvláště pokud si majitelé neví rady, když jim jejich miláček přerostl přes hlavu. Kromě klasických docházek na cvičák mohou využít i výcvikových pobytů ve speciálních výcvikových zařízeních, mnohdy nazývaných jako psí polepšovna či psí centrum. Tam pes absolvuje výcvikový pobyt bez svého páníčka, kde s nimi pracují profesionálové.

Psi většinou absolvují minimálně měsíční výcvikový pobyt. Majitel jej odveze, zaplatí nemalou částku, předá psa včetně krmení a měsíc jej nevidí. Popřípadě alespoň prvních x dní. Nelze tvrdit stejné tvrzení o všech, ale u pár případů bylo zaznamenáno, že psi byli při předání majiteli vyhublí, zlomení. Výcvikáři tvrdí, že v rámci tréninku byla psovi snížena krmná dávka, aby se s ním lépe pracovalo.

Ovšem některé případy byly velmi zdrcující. Proto je dobré, když se rozhodujete psa někam umístit, dobře si prověřit, jak se se zvířaty pracuje. Kdo vede výcvik a pomocí jakých metod. A hlavně oslovit majitele psů, kteří již výcvik absolvovali. Zda to k něčemu bylo platné a v jaké kondici se jim pes vrátil.

Mějte oči na stopkách, důvěřujte, ale prověřujte. Výcvik ano, ale mnohdy než snížení krmné dávky, je třeba lepší využít trenéra, který využívá pozitivní metody. Přečíst knížky od Františka Šusty a hlavně vybírat, komu svěříte svého člena rodiny.

Líbí se: 0