První pomoc při průjmu u psa?


Stačí maličkost, chvilka nepozornosti, když pes venku něco olízne či sežere. Mnohdy se to obejde bez problémů, ale někdy se prostě psovi přitíží.První pomoc při průjmu u psa?

První pomoc při průjmu u psa?

Stačí maličkost, chvilka nepozornosti, když pes venku něco olízne či sežere. Mnohdy se to obejde bez problémů, ale někdy se prostě psovi přitíží.

Typickým příznakem střevních potíží je průjem. Pokud jde o lehký průběh, můžete psovi pomoci hladovkou, s následnou dávkou dietní stravy. Pokud by dieta nepomohla, je možné zkusit psovi podat Smectu. Je to přípravek, který koupíte volně v lékárně. Můžete jej psovi dát do vody či do tlamy injekční stříkačkou. Samozřejmě méně stresující je přidání do vody. Psi nemají se Smectou žádný problém a není nijak zdraví nebezpečná.

Pokud by průjem přetrvával i poté, utíkejte k veterináři. Pokud by u psa došlo k odvodnění organismu, hrozí mu fatální následky. Závěrem pro Vás ještě máme tip na dietní porci žrádla pro psa.

První a druhý den: pouze vařená rýže s rozvařenou mrkví. Neustálý dostatek pitné vody.

Třetí den: vařené kuřecí maso s rýží a mrkví. Nezapomínejte na neustálý dostatek vody.

Průjmové onemocnění neberte na lehkou váhu, může se z něho rozjet mnohem horší problém. Pokud by průjem byl doprovázen zvýšenou teplotou u psa, neřešte jeho stav dietou, ale vyhledejte veterináře ihned.

Líbí se: 0