Proč (ne)pořizovat ,,jackrussla,,?


Jako majitelka fenky Jacka, denně slýchávám: no ta je krásná, tu bychom také chtěli. Ano, Jack russel teriéři jsou, bezesporu úžasní společníci, ale rozhodně ne pro každého. Pokud žijete v rodině, kde většinu času není nikdo doma, aktivně nesportujete a představujete si, že odejdete v 6 ráno a přijdete v 6 večer, popadnete psa, obejdete blok kolem domu a budete mít vyvenčeno, jste naprosto na omylu.Proč  (ne)pořizovat ,,jackrussla,,?

Proč  (ne)pořizovat ,,jackrussla,, ?

 

Jako majitelka fenky Jacka, denně slýchávám: no ta je krásná, tu bychom také chtěli. Ano, Jack russel teriéři  jsou, bezesporu úžasní společníci, ale rozhodně ne pro každého. Pokud žijete v rodině, kde většinu času není nikdo doma, aktivně nesportujete a představujete si, že odejdete v 6 ráno a přijdete v 6 večer, popadnete psa, obejdete blok kolem domu a budete mít vyvenčeno, jste naprosto na omylu.

Jackové patří k velice inteligentním a hlavně aktivním plemenům. Nejde jen o to, je utahat fyzicky, je důležité jim vymyslet i různorodé aktivity, které je psychicky zaměstnají. Předejdete tak hlavně poničenému interiéru bytu, ale hlavně psychickým problémům Vašeho psa.

Při výběru vhodného plemene vždy pečlivě studujte, na co bylo dané plemeno vyšlechtěno. Ať už jde o jakéhokoliv teriéra, vždy bude vyžadovat aktivní život, ne povalování na gauči při nekonečném čekání na páníčka. Věnujte výběru vhodného plemene opravdu pozornost, neboť předejdete tomu, aby další psí duše v budoucnu skončila za mřížemi útulku či na inzerátu na bazoši.

Ideální aktivity pro toto plemeno:

·       Lovecký výcvik

·       Agility

·       Běh

·       Běh při kole

·       Kynologický výcvik- sportovní kynologie

·       Coursing

·       Běh při koni – doprovod

 

 5 ideálních vlastností budoucího páníčka:

·      Důslednost

·      Vytrvalost

·      Energičnost

·      Sportovní povaha

·      Cílevědomost

·      Zodpovědnost

Líbí se: 0