Pozor na flexi vodítka, aneb příběh ztracené Marty..


Flexi vodítka se těší opravdu velké oblibě, i v naší rodině je jich několik. Ovšem, co se může stát, tomu byste nevěřili. Kamarádka vlastní velmi plachou fenku z útulku. Prošla si týráním, pak ji pravděpodobně někdo vyhodil z auta v jedné vesnici. Zde po ní pak lidé ze vsi stříleli, protože si mysleli, že je březí a nechtěli, aby se tam zdržovala. Fenka měla obrovský zánět dělohy, urinární infekci a byla celá oteklá, až když ji dobrovolníci z útulku odchytili a veterinárně ošetřili, tak se jí začalo blýskat na lepší časy.Pozor na flexi vodítka, aneb příběh ztracené Marty..

Pozor na flexi vodítka, aneb příběh ztracené Marty..

Flexi vodítka se těší opravdu velké oblibě, i v naší rodině je jich několik. Ovšem, co se může stát, tomu byste nevěřili. Kamarádka vlastní velmi plachou fenku z útulku. Prošla si týráním, pak ji pravděpodobně někdo vyhodil z auta v jedné vesnici. Zde po ní pak lidé ze vsi stříleli, protože si mysleli, že je březí a nechtěli, aby se tam zdržovala. Fenka měla obrovský zánět dělohy, urinární infekci a byla celá oteklá, až když ji dobrovolníci z útulku odchytili a veterinárně ošetřili, tak se jí začalo blýskat na lepší časy.

Kamarádka si po přečtení příspěvku útulku pro fenku dojela a už půl roku ji dává dohromady. První měsíce fenka jen ležela v rohu místnosti, čůrala jednou denně a jedla jen v noci za tmy. Postupně se situace lepší, ale fenečka je ještě pořád hodně plachá. Jednoho dne na procházce se fenka majitelce vyškubla a utíkala, bohužel, celou dobu za ní letělo i flexi plastové vodítko a dělalo neskutečný rambajs. Fenečka pelášila a majitelka neměla šanci ji chytit.

Byla pohřešována přesně 6 dní, po 6ti dnech ji odchytila paní z vedlejšího města!!!! Díky iniciálům na obojku, se fenka dostala zpět ke své původní zachránkyni. Proto bychom na Vás chtěli apelovat, zejména u psů z útulků a plachých jedinců. Jistěte pejsky vždy pořádným obojkem a kvalitním vodítkem, ne plastovým. Pokud máte psa opravdu plachého, vyplatí se zainvestovat do kvalitního postroje, ze kterého se jen tak nevysmekne. Pokud máte opravdu plašana, flexi vodítkám se rozhodně vyhněte. Předejdete takovéhlemu průšvihu, kdy jde psovi o život.

Líbí se: 0