Pouštíte psa bez vodítka v lese?


Jakožto milovnice psů znám tu radost, kterou má naše fenka, když ji odepnu z vodítka. Je super, sledovat jak běhá po poli, skáče po lese a nadšeně poskakuje kolem mne. Radost mi kazí jen to, že nad ní nemám 100% kontrolu.Pouštíte psa bez vodítka v lese?

Pouštíte psa bez vodítka v lese?

Jakožto milovnice psů znám tu radost, kterou má naše fenka, když ji odepnu z vodítka. Je super, sledovat jak běhá po poli, skáče po lese a nadšeně poskakuje kolem mne. Radost mi kazí jen to, že nad ní nemám 100% kontrolu.

Ikdyž se jedná o fenku vychovanou a opravdu poslušnou, nemůžu říci, že mne vždy poslechne, když před ní vyskočí srna. Z tohoto důvodu jsem se začala poohlížet po obojcích s GPS. Je mi jasné, že před zdrhnutím psa mne nezachrání, ale pořád si říkám, že je větší šance ji najít, pokud se zaběhne. Ikdyž spousta lidí bude doporučovat elektrický obojek, tak ze své zkušenosti vím, že na každého psa neplatí a mnohdy nadělá víc škody než užitku.

Na trhu je spousta obojků s GPS lokátory, například firma Garmin nabízí naprosto super obojky, které dokáží psa vystopovat na obrovskou vzdálenost, ovšem cena je taktéž obrovská. Vzhledem k tomu, na co obojek potřebuji, jsem vybrala Tractive GPS. Jedná se o malinkou krabičku, která je vybavena GPS zařízením, které komunikuje přes GSM signál. Vy si stáhnete aplikaci, předplatíte datový tarif, který stojí pár korun měsíčně, a máte perfektní zařízení pro sledování Vašeho mazlíčka.

Ačkoliv je tato vychytávka super, nezapomínejte na to, že před srážkou s autem, zastřelením myslivcem či srážkou s vlakem, Vašeho psího člena rodiny nezachrání. Může k němu však najít cestu, když zmateně bloudí a nemůže Vás najít.

 

Líbí se: 0