Platíte místní poplatky za psa?


Je tu nový rok a s ním spojené poplatky. Ty se nevyhnou ani Vašim chlupáčům. Každé město i samostatné obce mají jasně stanovené výše poplatků za využívání veřejného prostranství pro majitele psů.Platíte místní poplatky za psa?

Platíte místní poplatky za psa?

Je tu nový rok a s ním spojené poplatky. Ty se nevyhnou ani Vašim chlupáčům. Každé město i samostatné obce mají jasně stanovené výše poplatků za využívání veřejného prostranství pro majitele psů.

Poplatky se mnohdy opravdu liší, pokud je pes hlášen v bytě či v rodinném domě. Mnohdy je to rozdíl i 1000,- Kč. Další rozdíly panují i ve výši, kterou platí lidé v důchodu, či normálně zaměstnaní. Úplné zproštění od poplatků mohou využívat důchodci, samoživitelky či lidé, kteří nemají dostatečný příjem.

Podmínka pro získání této slevy je podání žádosti o osvobození do 15.1.2018.

Zvýhodnění plateb poplatků za psy mohou využívat i lidé, kteří adoptovali psa ze záchytných kotců města. Záchytné kotce se snaží psy umisťovat a právě jedna z výhod pro lidi, kteří psa adoptují je zproštění od místního poplatku za psy. Pokud zrovna vybíráte nového parťáka, informujte se a neváhejte tuto možnost využít.

Více informací a sazbu místních poplatků za psy zjistíte na městském úřadě Vašeho města či obecním úřadu obce.

Líbí se: 0