Pes z útulku a první dny s ním


Vždy když předávám psa z dočasné péče do nové rodiny, kladu jim na srdce několik osvědčených rad. Pokud se jimi neřídí, zhruba polovina psů se vrací zpět. Proto bych Vás s nimi ráda seznámila, třeba se budou někdy v budoucnu hodit.Pes z útulku a první dny s ním

Pes z útulku a první dny s ním

Vždy když předávám psa z dočasné péče do nové rodiny, kladu jim na srdce několik osvědčených rad. Pokud se jimi neřídí, zhruba polovina psů se vrací zpět. Proto bych Vás s nimi ráda seznámila, třeba se budou někdy v budoucnu hodit. 

·      Zvykat na samotu – naprosto nejdůležitější. Jakmile psa seznámíte s novým prostředím, věřte, že je nutné jej zvykat být sám. Zpočátku stačí pár minut. Jděte do jiné místnosti, pak jděte s odpadky a hned se vraťte. Pak jděte obejít blok nebo do blízkého obchodu. Postupně časy prodlužujte. Rozhodně není dobré si přinést domů psa z dočasné péče či útulku a druhý den zmizet na 12 hodin do práce, ale zůstat s ním 24 hodin x dní v kuse je také špatně. Psi, zejména ti, co je bývalý páníček opustil, se strašně rychle fixují. Věřte, že to že ačkoliv to s nimi myslíte dobře, tak jasně nastavená pravidla jsou na místě.

·      Nepouštět z vodítka- ačkoliv si myslíte, že máte vše pod kontrolou, tak rozhodně první dny nevíte, co od psa čekat. Může Vás překvapit nenadálým úprkem za autem, které mu připomene jeho bývalého pána, který ho z něj vyhodil u lesa. Může se leknout hluku, a situaci řešit útěkem. Vše chce čas, berte psa vyběhat bez vodítka nejprve do oploceného areálu, ať předejdete těmto příšerným situacím, kdy se Vám pes ztratí a třeba ho při útěku srazí auto. I takové situace jsem již zažila.

·      Obojek a kšíry se známkou- může se stát cokoliv, uteče z vodítka, podhrabe se z pozemku, útěk při nehodě. Když je pejsek vybavený kontaktem na majitele, snadněji se mu zpět vrátí.

·      Důslednost a výchova- ať si pejsek prošel sebevětším peklem, jasné hranice potřebuje. Pokud si s výcvikem nejste jistí, nebo pejsek trpí nějakým blokem, na který sami nestačíte, vyhledejte psí školu. Věřte, že pejska aktivně zabavíte a i Vy budete spokojeni, protože pes je vždy Vaší vizitkou.

·      Prostor, kde bude mít své místo. Připravte psovi bezpečné a zároveň příjemné místo, kde na Vás bude čekat, až budete v práci. Ubezpečte se, že v dosahu nejsou věci, které by z nudy nebo stresu mohl zničit. Boty, kabely, atd. Do pelíšku mu věnujte Vaše použité triko, ze kterého Vás bude cítit.  

Líbí se: 0