Omrzliny psích tlapek.


Pokud si někdo myslí, že u nás omrzliny psích tlapek nehrozí, tak je na omylu. Zejména ve městech, kde se psi procházejí po prosolených chodnících, jsou polštářky psů velmi podrážděné a snadno se poraní.Omrzliny psích tlapek.

Omrzliny psích tlapek?

Pokud si někdo myslí, že u nás omrzliny psích tlapek nehrozí, tak je na omylu. Zejména ve městech, kde se psi procházejí po prosolených chodnících, jsou polštářky psů velmi podrážděné a snadno se poraní.

Na omrzliny nejsou náchylné jen partie jako tlapky, ale i uši, zejména u psů jako Rhodéský ridgeback, konce ocasu, zejména ty kupírované.

To, že psa trápí omrzliny poznáte tak, že pokožka postiženého místa je bledá. Bledost je první fází, druhá fáze je zrudnutí postiženého místa, zároveň může vzniknout otok. Pokud se postižené místo neléčí, může se do něho dostat infekce a pes končí v rukou veterinářů.

Dbejte tedy na základní hygienu tlapek i celého těla psa, zvláště pokud venčíte ve městech, která se psi procházejí po solných pláních. Ušetříte si spoustu starostí a psovi bolest.

 

Líbí se: 0