OBLEČEK - ANO či NE


OBLEČEK – ANO či NE- to je aktuální téma pejskařů v tomto ročním období. Módní trend nebo nezbytná nutnost? Oblékaní psích mazlíčků je čím dál tím více oblíbený, hlavně u malých psů, vypadají v tom roztomile, svetříky mají různé vzory, barvy, jsou doplněny kapucí a kožešinkou. Ale opravdu obleček potřebují?OBLEČEK - ANO či NE

OBLEČEK – ANO či NE- to je aktuální téma pejskařů v tomto ročním období.

Módní trend nebo nezbytná nutnost?

Oblékaní psích mazlíčků je čím dál tím více oblíbený, hlavně u malých psů, vypadají v tom roztomile, svetříky mají různé vzory, barvy, jsou doplněny kapucí a kožešinkou. Ale opravdu obleček potřebují?

Praktická stránka

Majitelů psů kupují oblečky z několika důvodů. Hlavní důvod je-ochránit psa před nachlazením. Pro naháče a malá hladkosrstá plemena jsou v zimním období nezbytností. Tito psíci prochladnou velmi rychle. Správně zvolený obleček pejskovi pobyt venku zpříjemní. Je důležité, aby obleček pejska hřál a byl nepromokavý. Pokud máte staré a nemocné pejsky, obleček jistě také uvítají.

Jednoznačným příznakem, že je psovi venku zima, je naježená srst, třes a nahrbený postoj. V takovém případě neváhejte a obleček psovi při další procházce oblékněte.

Psí oblečky jsou nejčastěji spojovány jen se psy malého vzrůstu. Ale nesmíme zapomínat ani na velké krátkosrsté psy chované v bytě. Dobrman, boxer nebo například ridgeback mají velmi krátkou srst, proto můžou v zimě prochladnout, budou-li venku v zimě delší dobu bez pohybu. Pro tyto případy je vhodné zvolit zateplené vesty. 

Oblékat psy samozřejmě nemusíme při každé procházce, protože psi se zahřejí pohybem. Ale pokud víme, že budeme déle stát na jednom místě, obleček pro jistotu přibalíme s sebou. 

Na trhu nalezneme celou řadu značek, které vytváří své vlastní kolekce, takže máme z čeho vybírat. Oblékání psů nadále zůstává individuální záležitostí, protože někomu se oblečky líbí, někdo je odsuzuje. Je jen na nás, jestli svého psa oblečeme, ale vždy bychom se měli řídit potřebami psa.

 

Líbí se: 0