Nezavírejte oči před týráním zvířat


Často pročítám diskuze na internetu, kde se lidé ptají, co dělat, když mají podezření na týrání zvířat. Ať už se jedná o psa, kočku, koně, krávy… prostě jakákoliv živá duše si nezaslouží to, aby si na ní někdo léčil svoje komplexy. Protože neznalost neomlouvá a každý by měl pomoci, když něco takového objeví, tak zde jsou jednotlivé kroky, jak postupovat.Nezavírejte oči před týráním zvířat

Nezavírejte oči před týráním zvířat

Často pročítám diskuze na internetu, kde se lidé ptají, co dělat, když mají podezření na týrání zvířat. Ať už se jedná o psa, kočku, koně, krávy… prostě jakákoliv živá duše si nezaslouží to, aby si na ní někdo léčil svoje komplexy. Protože neznalost neomlouvá a každý by měl pomoci, když něco takového objeví, tak zde jsou jednotlivé kroky, jak postupovat.

Dokumentace- fotky, video jsou opravdu nutné, slouží jako prokázání skutečnosti. Proto neleňte a nafoťte celou situaci, v lepším případě nafoťte.

Zjištění přesné adresy pozemku, na kterém se týrané zvíře nachází. Ideálně ověřit v katastru nemovitostí, pokud se například jedná o zahradu nebo oplocený pozemek bez viditelného čísla popisného.

Upozornění Krajské veterinární správy. Ideálně emailem, rychlá varianta a zároveň máte v ruce kopii. V emailu popište celou situaci, podložte video dokumentací a fotkami. Vyžádejte si zpětnou vazbu!!!! Na konci emailu je nutné, aby padla věta: prosím o zpětnou vazbu! KVS Vás musí vyrozumět o tom, zda případ prošetřila a jak šetření dopadlo. 

Pozorujte situaci i nadále. Pokud se Vám nedostane odpovědi od KVS, kontaktujte ji osobně či telefonicky znovu a zkuste situaci vypustit do světa i na Facebooku. Věřím, že se Vám ozve spousta organizací, které jsou zkušenější a budou vědět další fígle, jak zvířeti pomoci. Čím více lidí se zapojí, tím rychleji se utrpení vyřeší.

 

Líbí se: 0