Neubližujte Vašemu psovi jídlem, aneb každoroční vánoční boj


Spousta páníčků si myslí, že když na Vánoce propadají obžerství oni, tak jejich pejsek nutně musí také. V rámci Vánoční nálady se ochotně dělí o svoje jídlo a psovi tak podstrkují například sladkosti. Takové vypečené vánoční cukroví, pak psovi způsobuje nemalé problémy. Nejvíce nebezpečná je pro psy čokoláda. Výjimkou nejsou ani případy, kdy se psovi musel vypumpovat obsah žaludku, po pozření opravdu vysokého množství čokolády, která psu může způsobit až smrt. Proto věřte, že ani kvalitní čokoláda renomovaných značek, Vašemu psovi Vánoce nezpestří ani nezlepší.Neubližujte Vašemu psovi jídlem, aneb každoroční vánoční boj

Neubližujte Vašemu psovi jídlem, aneb každoroční vánoční boj

 

Spousta páníčků si myslí, že když na Vánoce propadají obžerství oni, tak jejich pejsek nutně musí také. V rámci Vánoční nálady se ochotně dělí o svoje jídlo a psovi tak podstrkují například sladkosti. Takové vypečené vánoční cukroví, pak psovi způsobuje nemalé problémy. Nejvíce nebezpečná je pro psy čokoláda. Výjimkou nejsou ani případy, kdy se psovi musel vypumpovat obsah žaludku, po pozření opravdu vysokého množství čokolády, která psu může způsobit až smrt. Proto věřte, že ani kvalitní čokoláda renomovaných značek, Vašemu psovi Vánoce nezpestří ani nezlepší.

Lidská strava. Kromě toho, že smažený kapr může Vašemu psovi ublížit ve formě kostí, které mohou psa poranit při pozření i jeho samotném trávení, tak hlavně koření a sůl, kterou jídlo ochucujete, jsou pro psa velmi špatné. Vždy myslete na to, že pes není prase, kterému můžete shrnout zbytky od stolu, a on je poctivě spase. Například jakékoliv vařené kosti mohou Vašeho psa poranit tak, že skončí na operačním sále. Vařením se zvyšuje křehkost kostí a ty se snadno roztříští a poté psovi značně uškodí v trávicím systému. Pes může začít krvácet z konečníku či zvracet. V takovém případě musíte neprodleně vyrazit k veterináři, kde psovi pomohou. Každopádně psovi způsobíte opravdu velké bolesti a ohrozíte jej na životě. Proto pokud chcete psovi dopřát kosti, vždy mu podávejte kosti syrové. 

Mezi další nebezpečné potraviny patří například avokádo, které je pro psy jedovaté. Cibuli a česnek by Váš pes také přijímat neměl, tedy pokud mu nechcete způsobit dýchací problémy či celkové oslabení organismu. Další častou pochutinou na Vánoce jsou vlašské ořechy, rozinky či hroznové víno. Tyto ,, dobrůtky ,, mohou psa usmrtit, minimálně mu způsobí nemalé zažívací problémy. Kofein a alkohol, sami víte, že nejsou dobré ani pro Vás, tak je nedávejte ani Vašemu psovi. Tak jako může zabít Vás, věřte, že Vašeho psa porazí mnohem rychleji.

Dbejte i na to, aby se Váš parťák nedostal ani ke zbytkům lidské stravy. Takový odpadkový koš, ze kterého se line vůně smaženého kapra a bramborového salátu, může nadělat tolik paseky, že se Vaše Vánoce změní v období hrůzy a strachu o Vašeho věrného psího parťáka.

Líbí se: 0