Nedávejte Vašemu psovi jed ve formě kostí či kroužků z buvolí kůže


Každý pejskař se jistě snaží svému psovi zkrátit dlouhou chvíli. Zajde do zverimexu a chce něco, co dlouho vydrží. Prodavač ochotně nabídne různě barevné či velké pamlsky z buvolí kůže. Cena pamlsku je přijatelná a tak se pro něho zastavíme vždy, když jdeme kolem Pet shopu, protože u pejska vzbudil zájem a zaměstnal jej na opravdu dlouhou dobu.Nedávejte Vašemu psovi jed ve formě kostí či kroužků z buvolí kůže

Nedávejte Vašemu psovi jed ve formě kostí či kroužků z buvolí kůže

 

Každý pejskař se jistě snaží svému psovi zkrátit dlouhou chvíli. Zajde do zverimexu a chce něco, co dlouho vydrží. Prodavač ochotně nabídne různě barevné či velké pamlsky z buvolí kůže. Cena pamlsku je přijatelná a tak se pro něho zastavíme vždy, když jdeme kolem Pet shopu, protože u pejska vzbudil zájem a zaměstnal jej na opravdu dlouhou dobu.

Proč ale mají takovou výdrž a jsou za tak malou cenu? Je to jednoduché, jsou vyráběny z odpadového materiálu, který se získává v kožedělném průmyslu. Stažená kůže ze zvířete (kráva, buvol, pes, divoké prase) se nejprve naloží do chemikálie, která usnadní vyčinění kůže. Poté se začne zpracovávat za použití dalších chemikálií a solí. Spodní část kůže se odřízne a dále se nezpracovává. Právě tato kůže je poté použita pro výrobu psích pamlsků.

Proto pokud chcete svému psovi dopřát kvalitní pamlsky a ne hnůj, který obsahuje olovo, jed na krysy, sůl, jedovaté sulfidy, rozhodně přestaňte kupovat pamlsky z buvolí kůže. Ať už je Váš pes miluje sebevíc, určitě mu najdete mnohem lepší variantu. Máme pro Vás pár tipů.

Perfektní náhradou jsou sušené pamlsky – uši (vepřové, králičí), hovězí nohy, hovězí plíce. Tyto pamlsky jsou přírodní a rozhodně jimi psovi neublížíte. Cenově jsou také opravdu výborné. Proto pokud chcete svého psa zabavit a neublížit mu, sáhněte po pamlscích tohoto typu.  

Líbí se: 0