Nechutnají Vašemu psovi granule? Dejte mu maso…


Vzhledem k tomu, že naše fenka neustále odmítá po nějaké době krmivo, které dostává, a přemluvit ji dokážeme pouze k syrovému masu, tak už jsme vyzkoušeli opravdu cokoliv. Od prémiových, superprémiových, hypermprémiových značek granulí po instantní sypkou směs masa a zeleniny, kterou údajně mohou baštit i malé děti.Nechutnají Vašemu psovi granule?  Dejte mu maso…

Nechutnají Vašemu psovi granule?  Dejte mu maso…

 

Vzhledem k tomu, že naše fenka neustále odmítá po nějaké době krmivo, které dostává, a přemluvit ji dokážeme pouze k syrovému masu, tak už jsme vyzkoušeli opravdu cokoliv. Od prémiových, superprémiových, hypermprémiových značek granulí po instantní sypkou směs masa a zeleniny, kterou údajně mohou baštit i malé děti.

Vypozorovali jsme, že granule ji baví pouze ve společnosti ostatních psů, kde se předhánějí , kdo jich vynese, co nejvíce. Je nám jasné, že obdržíme komentáře, že pes by se měl nechat vyhladovět, krmit jednou denně atd. Věřte, že jsme zkoušeli všechno. Ovšem dívat se na Vašeho psa, který normálně po mase překypuje energií, zaběhne x kilometrů při koni a v momentě kdy dostane granule, začne ubývat na váze, začne více línat a celkově jeho veselá povaha začne klesat, to nám prostě láska k našemu mazlíkovi nedovolí.

Momentálně jsme již delší dobu úspěšní v předkládání syrového masa, ovoce a zeleniny, které připravujeme do zásoby, do malých krabiček. Nachystané krabičky ukládáme do mrazáku a tak se nemusíme bát, že by maso bylo zkažené a neřešíme pracnou přípravu krmiva každý den. Prostě jen vyndáte krabičku, doplníte o doplňky stravy, pokud nějaké dáváte a šup. Pes porci zhltne raz dva.

Co nás vedlo k takzvané Barf stravě?

Jak jsem již napsala, nechutenství ke granulím. Následně i rozhovor s veterinářem, který mi popsal, co všechno, je mnohdy v granulích obsaženo. Jako poslední hřebíček do rakve přišla informace o tom, že kolikrát se do granulí dostane více plastu než živočišného materiálu. Argument veterináře, vždyť si všimni, kolik psů má problémy se srstí, se zažíváním, nekonečné množství alergií. Velký vliv na tohle všechno má strava, proto bychom měli vědět, co náš pes dostává.

Při podávání granulí jsme pozorovali i opravdu velký objem odpadu, fenka kálela několikrát denně opravdu ,,hromadu,, . Vzhledem k tomu, že po ní pravidelně exkrementy sbíráme, máme perfektní přehled. Při krmení masem je odpad minimální. Fenka opravdu přibývá na váze a její kondice je perfektní. Vzhledem k tomu, že fenka s námi žije v bytě, tak co je na krmení masem opravdu to nejlepší, je to, že se snížilo její línání.

Pokud stále ještě nejste přesvědčeni, o tom, že nevíte, co v granulích je. Zeptejte se Vašeho prodejce, co obsahují takové granule s bizoním masem, kterou část bizona. Ono totiž stačí, aby obsahovaly stopy bizoní rohoviny a už jsou to granule s bizonem J

 

 

Líbí se: 0