Může pes všude s Vámi?


Nutno hned úvodem říci, že právě Česká republika je opravdu velmi vstřícná ke psům a pejskařům. V ostatním státech Evropské unie není tak samozřejmé, že s Vámi jde pes do restaurace, do nákupního centra či jede v MHD. Proto si toho važme a respektujme pravidla.Může pes všude s Vámi?

Může pes všude s Vámi?

Nutno hned úvodem říci, že právě Česká republika je opravdu velmi vstřícná ke psům a pejskařům. V ostatním státech Evropské unie není tak samozřejmé, že s Vámi jde pes do restaurace, do nákupního centra či jede v MHD. Proto si toho važme a respektujme pravidla.

Pro psa je perfektní, když s Vámi může trávit hodně času a hlavně to napomáhá i jeho výchově. Pokud s ním dorazíte například na nádraží, kde musí řešit veškeré hluky, davy lidí a mnoho dalšího, upevní to jeho psychiku, prostě si zvykne. Pobytem v nákupním centru se odnaučí skákat na lidi, pěkně chodit u nohy a ,,netrojčit,, z mnoha cizích pachů. To, že s Vámi absolvuje oběd v restauraci, jej naučí v klidu vyčkat, nekňučet, když jíte. Tyhle všechny věci s ním můžete pilovat během celého pracovního dne. Nemusíte kvůli tomu dojíždět 2x v týdnu na cvičák a učit jej přelézat kladinu. Tyhle situace jsou každodenní součástí našeho života, a proto by je pes měl zvládat. Pokud ho teda nemáte celý den po celý rok na zahradě.

Proto prosím buďte ohleduplní, minimálně tak, jak chcete, aby ostatní byli k Vám. Je to zvláštní, ale ne každý je milovník psů. Proto pokud Vás někdo požádá, ať si dáte psa na vodítko, tak mu neodsekávejte. Pokud Vám řeknou, že pes má mít v autobuse náhubek, nesnažte se dohadovat. Věřte, že tohle není samozřejmé. Proto buďme šťastní za to, co můžeme. Ne každý může se psem v neděli po cestě z venčení zajít na kafe do kavárny, aniž by ho nevyhodili s gestem, podívej se na nálepku na dveřích.

Líbí se: 0