Může pes Ibalgin?


Na spoustě diskusních skupinách čtu různé dotazy. Nejvíce mne ale zaujaly ty, kdy majitelé psů, chtěli pomoci psovi od bolesti a jali se mu aplikovat Ibalgin, Brufen a jiné podobné lidské zlepšováky. Je jasné, že když psa něco bolí, snažíme se mu, co nejrychleji pomoci. Věřte ale, že tak jako analgetika nejsou úplně nejlepší ani pro lidi, tak ani pro psy, nejsou to pravé ořechové a mnohdy jejich aplikace může končit tragicky.Může pes Ibalgin?

Může pes Ibalgin?

Na spoustě diskusních skupinách čtu různé dotazy. Nejvíce mne ale zaujaly ty, kdy majitelé psů, chtěli pomoci psovi od bolesti a jali se mu aplikovat Ibalgin, Brufen a jiné podobné lidské zlepšováky. Je jasné, že když psa něco bolí, snažíme se mu, co nejrychleji pomoci. Věřte ale, že tak jako analgetika nejsou úplně nejlepší ani pro lidi, tak ani pro psy, nejsou to pravé ořechové a mnohdy jejich aplikace může končit tragicky.

Majitelé často situaci, kdy psa něco bolí, řeší tak, že sáhnou po něčem, co mají ve své domácí lékárničce- Paralen, Brufen či Ibalgin. Tyto léky obsahují paracetamol a ten je pro zvířata toxický. U zvířat jsou příznaky otravy takovéto: zvýšení srdeční a dechové frekvence, zvracení, anémie, vylučování trusu s krví a mnoho dalšího. Další onemocnění, které můžete svému psovi způsobit aplikací touto medikací, je například vředové onemocnění.

Ať už chcete psovi pomoci jakkoliv, vždy vyrazte k veterináři. Neztrácejte čas dotazováním na diskusních forech, kde Vám z 90ti % neradí veterináři, ale děvčata, která se v pracovní době nudí u počítače. Popadněte psa a ujíždějte k odborné pomoci. Když bolí něco Vás a začnete si zjišťovat diagnózy na internetu, tak v drtivé většině naštěstí nemáte to, co Vám Google poradil. Buďte tedy fér i k Vašemu psímu parťákovi a opravdu mu pomozte. 

 

Líbí se: 0