Může mít pes v zimě blechy?


Spousta lidí si myslí, že blechy můžou jejich miláčky napadnout jen v období jaro- léto, ale není tomu tak. Vzhledem k tomu, že zimy už nejsou, co bývaly, tak se blechám daří. Vlhko, špína, to je jejich ráj.Může mít pes v zimě blechy?

Může mít pes v zimě blechy?

Spousta lidí si myslí, že blechy můžou jejich miláčky napadnout jen v období jaro- léto, ale není tomu tak. Vzhledem k tomu, že zimy už nejsou, co bývaly, tak se blechám daří. Vlhko, špína, to je jejich ráj.

Pokud se tedy Váš pejsek drbe a Vy si myslíte, že blechy mít momentálně nemůže, protože je zima, jste na omylu. Prohlédněte mu pořádně kožich, koukněte na bříško, zda nemá štípance.

Pokud chcete mít jistotu, že bude pejsek chráněný po celý rok, můžete mu zakoupit obojek, který funguje 6-8 měsíců, či aplikovat pipetu za krk. Ideální je pipeta od firmy Advocate, která pejska i odčerví.

Pokud zjistíte, že pes blechy opravdu má, nestačí jej jen vykoupat ve speciálním šamponu. Je třeba vydezinfikovat jeho pelech a pořádně vydezinfikovat celý byt, veškeré lůžkoviny, koberce atd. Nepodceňujte situaci, můžete se stát obětí bleší invaze a těžko se těchto vetřelců budete zbavovat.

Lepší jedna kontrola kožichu týdně, než jedna návštěva speciální uklízecí firmy J.

Líbí se: 0