Je ohňostroj zvířatům stejně nepříjemný jako bouřka? J


Jako každý rok, jsou diskusní weby plné odpůrců i milovníků ohňostrojů a petard. Jedni sdílejí prosby, druzí je napadají a snaží se svoje chování obhajovat argumenty. Naposledy jsem se dočetla heslo, že přece bouřka udělá rámusu více a že ji také nelze zakázat.Je ohňostroj zvířatům stejně nepříjemný jako bouřka? J

Je ohňostroj zvířatům stejně nepříjemný jako bouřka? J

Jako každý rok, jsou diskusní weby plné odpůrců i milovníků ohňostrojů a petard. Jedni sdílejí prosby, druzí je napadají a snaží se svoje chování obhajovat argumenty. Naposledy jsem se dočetla heslo, že přece bouřka udělá rámusu více a že ji také nelze zakázat.

Tohle moudro mne pobavilo a zároveň přimělo k tomu se rozepsat. Opravdu nelze srovnávat dělbuchy, petardy a ohňostroj ke změnám počasí. Změny počasí – bouřka atd. jak jistě každý ví, doprovází předchozí změny tlaku, vlhkosti a podobně. Zvířata změnu vycítí a dokáží se na změnu připravit. Zároveň nelze srovnávat odpálenou petardu s hromy a blesky.

Dalším moudrem byla věta o tom, že speciálně vycvičení policejní koně, také při zákrocích nehnou ani brvou. Dotyčná, která toto moudro psala, asi nikdy neviděla policejního koně a nemluvila s nikým od koní. Asi by byla překvapená, kolik času a dřiny zabere, koně vycvičit a hlavně kolik % koní je během výcviku odebráno mimo službu, protože se zjistí, že na to psychicky nemají. Takže pokud chcete srovnávat psa, kočku, srnku či ostatní plachá zvířata s perfektně vycvičeným policejním koněm, tak jste mimo mísu.

A poslední slovo, které padlo, bylo, že ohňostroj je tradice. Opravdu si myslíte, že ohňostroj je něco, co patří mezi kulturní dědictví předávané z generace na generaci?

Líbí se: 0