Jaké plemeno psa se ke mně hodí? Vybírám psa rozumem…


V blízkosti našeho bydliště potkávám každý den rozličná plemena a typy psů. Ovšem mnohdy se nestačím divit, jaké psy si pořizují lidé, kteří bydlí v bytě a venčí stylem, dvakrát kolem domu.Jaké plemeno psa se ke mně hodí? Vybírám psa rozumem…

Jaké plemeno psa se ke mně hodí? Vybírám psa rozumem…

V blízkosti našeho bydliště potkávám každý den rozličná plemena a typy psů. Ovšem mnohdy se nestačím divit, jaké psy si pořizují lidé, kteří bydlí v bytě a venčí stylem, dvakrát kolem domu.

Poslední kapkou bylo štěně huskyho, kterého si pořídila rodina, která s ním ráno vyjde před vchod na blízký trávník, tak si stoupne, psa drží na vodítku a páníček kouká do mobilu a takto venčí. Štěně se vzpouzí na kšírách a smutně kňučí, když vidí procházet kolem sebe psy. Pak se vyčůra, vykadí a páníček zaklapne mobil a odchází se psem zpět do bytu.

Sakra, jak si může někdo pořídit psa, který je zvyklý denně pracovat, a zavřít ho na 23 hodin do místnosti. To si snad nepřečtou nic o povaze daného plemene? To jim nevadí, že pes nedostává to, co potřebuje? Jak asi pes dopadne za půl roku, kde skončí? Zároveň mne napadá, jaký chovatel jim štěně prodal? To si nezjišťuje, do jakých podmínek štěně prodává? Zinkasuje peníze a tím vše končí?

Husky není jediný, který se ocitl u svých majitelů omylem, sídliště je plné stafordů, stafbulíčků, uštěkaných jack russlů, kteří nejsou nijak pracovně vytížení ani nijak vychovávaní, jdou 3x za den kolem bytu a pak zase domů. Časem některé z nich přestanu vídat, a když potkám jejich majitele a zeptám se na pejska, tak mi řeknou, že už ho nemají, že jim ničil byt, nebo štěkal a sousedi si na něho stěžovali.

Proto bychom za celý náš tým chtěli apelovat na všechny pejskaře. Vybírejte nové členy rodiny hlavně rozumem, vzhled psa jeho povahu neřeší. 

 

Líbí se: 0