Jak pomoci psům bez domova.


Každý by si měl uvědomit fakt, že to, že útulky praskají ve švech, že Facebook je zahlcený prosebnými statusy o hledání domova pro x milionů psů, je pouze a jen výsledek množení psů člověkem.Jak pomoci psům bez domova.

Jak pomoci psům bez domova.

Každý by si měl uvědomit fakt, že to, že útulky praskají ve švech, že Facebook je zahlcený prosebnými statusy o hledání domova pro x milionů psů, je pouze a jen výsledek množení psů člověkem.

Každý je zodpovědný za to, co k sobě připoutal. Proto když se rozhodujete, zda Vaše fenka bude mít alespoň jednou štěňata, protože jí to určitě prospěje, tak byste si měli představit ty chudáky za mřížemi, kteří v útulku prosebně koukají k východu, zda pro ně někdo nejde. Někteří přestanou jíst, nevylézají z boudy a následně umírají steskem. Každý by měl navštívit útulek, školy by pravidelně měly navštěvovat se svými žáky zařízení pro opuštěné psy, aby děti viděly, jak moc bolí, když Vás někdo opustí.

Jak můžeme my ostatní pomoci? Prvně je nutné šířit osvětu o kastraci. Opravdu jedině kastrace dokáže vyřešit problém psů bez domova. Nemnožit, zkuste se podívat třeba na Bazoš, kolik psů od jednotlivého plemene a kříženců, je v nabídce za pár korun, nebo zadarmo. Kde drtivá většina z nich končí, nechci ani domyslet. Finanční pomoc, vyberte si nějaké zařízení či spolek a zkuste mu každý měsíc poslat, alespoň minimální pomoc, i stovka může pomoci. Materiální pomoc – deky, ručníky, chemické prostředky, odčervení, granule (kvalitní), konzervy (kvalitní), je spousta možností, které opravdu pomohou. Venčení- když si nemůžete pejska adoptovat, vyrazte mu alespoň pomoci zkrátit dlouhou chvíli. Vezměte ho na procházku, proběhnout. Zlepšíte náladu sobě i jemu. Třeba se pak i odhodláte a nějakého si osvojíte.

Ať už se rozhodnete pomoci jakkoliv, pamatujte: karma je zdarma. Třeba se Vám to jednou vrátí. Nezapomínejte na to, že jim musíme pomáhat, oni si sami pomoci nedokážou. A za jejich utrpení může vždy jenom člověk, tak buďme lepším člověkem.

Líbí se: 0