Jak ochránit psa před blechami a klíšťaty? Jejich sezona právě začíná


Před blechami je nutné psa chránit celoročně, klíšťata jej ohrožují zejména v letních měsících. Zodpovědní majitelé by se měli snažit psa ochránit, neboť klíšťata mohou být pro psa velmi nebezpečná a zablešený byt také není žádný příjemný zážitek. Připravili jsme pro Vás přehled opravdu účinných prostředků, které můžete svému psovi dopřát.Jak ochránit psa před blechami a klíšťaty? Jejich sezona právě začíná

Jak ochránit psa před blechami a klíšťaty? Jejich sezona právě začíná

Před blechami je nutné psa chránit celoročně, klíšťata jej ohrožují zejména v letních měsících. Zodpovědní majitelé by se měli snažit psa ochránit, neboť klíšťata mohou být pro psa velmi nebezpečná a zablešený byt také není žádný příjemný zážitek. Připravili jsme pro Vás přehled opravdu účinných prostředků, které můžete svému psovi dopřát.

1.   Antiparazitní obojek – výhoda tohoto obojku je v tom, že jeho funkčnost je mnohdy až půl roku, tudíž i jeho pořizovací cena je velmi výhodná. Nevýhodu spatřujeme v tom, že na některé psy absolutně nefunguje, jiní si ho nemohou vynachválit. Určitě je vhodné při prvním použití dbát na to, aby nedošlo u psa k alergické reakci.

2.   Roztok pro nakapání na kůži – cenově výhodný, ovšem často krátkodobá účinnost. Aplikace je poměrně jednoduchá. Je však důležité, aby pes nebyl těsně před a po aplikaci alespoň 5 dní bez koupele, bude lépe absorbován do srsti.

3.   Antiparazitní spreje a šampony- jejich výhodu spatřujeme v rychlé aplikaci, účinnosti a často ekonomickém balení.

4.   Tablety proti blechám – často opravdu dlouhá účinnost, až po celou sezonu. Cenově nákladnější, ale zase okamžitá reakce. Perfektní pro psy, kteří blechami trpí. Okamžitě dospělce zahubí a předejde se tak dalšímu rozmnožování a šíření.

5.   Pudr proti blechám – ideální pro kočky a psy, kteří nesnesou aplikaci spreje, či trpí alergickými reakcemi. Nižší pořizovací cena.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv přípravek, rozhodně nebezpečí blech a klíšťat nepodceňujte, předejdete tak nemalým zdravotním i hygienickým problémům.

  

Líbí se: 0