Intoxikace vodou u psa


Pokud jste majitelem psa, který miluje vodu a tráví v ní hodně času, věnujte pozornost tomuto článku, který popisuje opravdu hrozný zážitek, který se stal majitelům fenky Jack rusel teriéra.Intoxikace vodou u psa

Intoxikace vodou u psa

Pokud jste majitelem psa, který miluje vodu a tráví v ní hodně času, věnujte pozornost tomuto článku, který popisuje opravdu hrozný zážitek, který se stal majitelům fenky Jack rusel teriéra.

Fenka Jrt, rok a půl stará je opravdovou milovnicí vody a dokáže v ní strávit opravdu hodiny. Bohužel fenka kromě plavání miluje také i ,,lovení,, čeřící se vody. Při této aktivitě spolyká opravdu velké množství tekutin. To jí bylo málem osudné.

Po nedělním odpoledni stráveném u vody, se majitelé vydali s fenkou k domovu. Fenka klasicky zalehla do pelíšku a k večeru začala nervózně popocházet po bytě. Najednou vyskočila na gauč a zakňučela, pod ní byla louže moči. Majitelka fenky okamžitě zalarmovala veterináře, který ochotně souhlasil s tím, že ačkoliv je neděle večer, tak do ordinace dorazí. Majitelka se vydala s fenkou k autu a pustila ji ještě na trávník, kdyby se ještě potřebovala vymočit. V tom fenka upadla, nedokázala ovládat zadní nohy a začala vehementně zvracet.

Okamžitě byla převezena k veterináři, kde po veškerých vyšetřeních nebylo naprosto jasné, zda byla fenka otrávena či u ní došlo k nějakému neurologickému poranění. Dostala spousty injekcí, včetně aplikace atropinu, který byl dán preventivně pro případ, že by fenka byla otrávena. V následujících dnech se fenka mírně lepšila, hlavně díky aplikaci kapaček, které řešily iontovou nerovnováhu. U fenky totiž z pozdějších výsledků testů byla zjištěna hyponatrémie, která byla způsobena nadměrným příjmem tekutin, které naředily tělní tekutiny. Tím došlo u fenky k narušení iontové rovnováhy, která způsobila otok tkání a celkový kolaps fenky.

Ačkoliv si možná říkáte, že tohle se Vašemu psovi stát nemůže, mějte na paměti, že to riziko zde je a čím dříve poskytnete psovi léky, tím větší je šance na záchranu.

Líbí se: 0