Co v zimě psovi do boudy?


Jako každou zimu majitelé psů, kteří jsou celoročně venku, řeší čím psovi boudu vyteplit. Jistě každého napadne stará matrace, sláma či seno. Mnoho z nich, kteří zvolí jednu z těchto variant, pak řeší to, že jejich pes má kožní problémy ve formě zapařenin či ekzémy. Výjimkou nejsou ani alergické reakce. Důvodem je tomu akumulující se vlhkost, která v zimě v psí boudě je. Sláma navíc dost práší a tak kombinace vlhka a prachu, dokáže zadělat na opravdové problémy s kůží či srstí u psa.Co v zimě psovi do boudy?

Co v zimě psovi do boudy?

 

Jako každou zimu majitelé psů, kteří jsou celoročně venku, řeší čím psovi boudu vyteplit. Jistě každého napadne stará matrace, sláma či seno. Mnoho z nich, kteří zvolí jednu z těchto variant, pak řeší to, že jejich pes má kožní problémy ve formě zapařenin či ekzémy. Výjimkou nejsou ani alergické reakce. Důvodem je tomu akumulující se vlhkost, která v zimě v psí boudě je. Sláma navíc dost práší a tak kombinace vlhka a prachu, dokáže zadělat na opravdové problémy s kůží či srstí u psa. 

Ideálním materiálem pro zateplení boudy psa, je dřevitá vlna. Tento materiál nepohlcuje vlhkost a krásně hřeje. Vlna zaplní celý prostor boudy a pes si v ní udělá pohodlnou polohu pro spaní tak, jak je mu to přirozené. Vlna spolehlivě izoluje od venkovního chladu a tělo psa udržuje krásně v teple.

Díky tomu, že vlna je odpadní materiál při výrobě dřevěných výrobků, tak je její pořizovací cena velmi nízká a velmi dobře dostupná. Pokud chcete pro svého psa zařídit to, aby prožil zimu v teple, a nemůžete ho mít u sebe na gauči, snažte se mu alespoň zajistit to největší pohodlí a hlavně to nejcennější- teplo.

Líbí se: 0