Chřipka u koček a psů?


Období chřipek není jen u nás dvounožců, ale také naše zvířecí parťáky často zasáhne. Na rozdíl od lidí, se u psů a koček neprojevují klasické virozy, ale opravdová chřipka způsobená virem, je opravdu častá. V případě onemocnění chřipkou trpí zvířata častým výtokem z nosu a očí. Jsou unavená a do příjmu potravy je majitelé musejí nutit. U některých zvířat je možné pozorovat i malátnost.Chřipka u koček a psů?

Chřipka u koček a psů?

Období chřipek není jen u nás dvounožců, ale také naše zvířecí parťáky často zasáhne. Na rozdíl od lidí, se u psů a koček neprojevují klasické virozy, ale opravdová chřipka způsobená virem, je opravdu častá. V případě onemocnění chřipkou trpí zvířata častým výtokem z nosu a očí.  Jsou unavená a do příjmu potravy je majitelé musejí nutit. U některých zvířat je možné pozorovat i malátnost.

Pokud se bojíte, že od Vašeho psa či kočky můžete chřipku chytit, tak tomu tak rozhodně není, ale opačné riziko, čili nakažení zvířete chřipkou od jeho lidského společníka, není ojedinělým případem.

Léčba opravdu těžkých případů chřipky se většinou řeší antibiotiky, které zbaví zvíře zánětu, například ve formě hnisavých výtoků z nosu a očí. Lehčí formy chřipky vyřeší klid a teplo. Ať už Vaše zvíře či Vás samotné trápí toto nepříjemné onemocnění, vždy se snažte hlavně dodržet hygienu- mytí rukou atd. Zamezíte tím dalšímu šíření mezi ostatní členy rodiny.  Psy a kočky na rozdíl od nás dvounožců proti chřipce očkovat nelze. Tudíž prevence a hygiena je jediné možné řešení.

Líbí se: 0