Chcete adoptovat psa přesně daného plemene či štěně a myslíte, že nemáte šanci?


Znáte to, líbí se Vám nějaký pes, ale říkáte si. To bude stát určitě hrozně peněz, vezmu nějakého bez papírů. Nebo se rozhodnete, že raději poskytnete domov nějakému psovi z útulku.Chcete adoptovat psa přesně daného plemene či štěně a myslíte, že nemáte šanci?

Chcete adoptovat psa přesně daného plemene či štěně a myslíte, že nemáte šanci?

 

Znáte to, líbí se Vám nějaký pes, ale říkáte si. To bude stát určitě hrozně peněz, vezmu nějakého bez papírů. Nebo se rozhodnete, že raději poskytnete domov nějakému psovi z útulku.

Nemusíte zoufat, ikdyž nepůjdete vybírat psa do nějaké super chovatelské stanice, ale budete vybírat mezi psími bezdomovci, tak i tam lze zachránit psa, přesně dle Vašeho vkusu.

Existuje totiž spousta webových stránek, které se věnují danému plemeni psa, jejíž zástupci se ocitli v nouzi. Například německý ovčák v nouzi, který umísťuje nechtěné německé ovčáky. Existují weby, jako jsou jezevčík v nouzi, bernský salašnický pes v nouzi… prostě jakékoliv plemeno, v nouzi.

Tato smutná situace, která panuje v České republice, alias továrně na štěňata bez papírů, umožňuje tedy vybrat psa požadovaného plemene zcela zadarmo. Tato situace není nijak chvályhodná, ovšem chceme alespoň apelovat na to, že pokud nechcete pejska na výstavy a chov, rozhodně nekupujte psa bez papírů. Raději vyberte nějakého chudáka bez domova a přestaňte říkat, že takového jakého chcete, v útulku nenajdete.

Za mřížemi útulku dneska končí i lecjaká přepychová štěňata.

Líbí se: 0