Běžkujte, lyžujte, sníh je prostě super


Spousta majitelů psů si myslí, že v zimě je psovi lépe ve vyhřátém pelíšku. Opak je tomu pravdou. Ve sněhu můžete psa utahat, aniž byste urazili nějakou obrovskou vzdálenost. Máme pro Vás seznam několika aktivit, které můžete dělat v zimním období.Běžkujte, lyžujte, sníh je prostě super

Běžkujte, lyžujte, sníh je prostě super

Spousta majitelů psů si myslí, že v zimě je psovi lépe ve vyhřátém pelíšku. Opak je tomu pravdou. Ve sněhu můžete psa utahat, aniž byste urazili nějakou obrovskou vzdálenost. Máme pro Vás seznam několika aktivit, které můžete dělat v zimním období.

Běžkování- neváhejte a vezměte psa sebou. Bude ideálním společník na běh zasněženou krajinou. Věřte, že si to užijete oba. Pokud se chystáte na frekventované trasy, je vhodné psa připnout do speciálního postroje, ve kterém jej budete mít absolutně pod kontrolou.

Lyžování- na menších svazích jsem potkala několik psů, kteří nadšeně běhají vedle pána nahoru na kopec a poté šupem dolů, mnohdy jsou dole rychleji než samotný lyžař.

Sáňkování- pes Vás může doprovázet, ale i táhnout. Ovšem pokud Vás má pes tahat, měl by být zvyklý, v kondici a hlavně disponovat úměrnou silou. Například Vaše ratolesti utáhne i menší pejsek, samozřejmě musí být v dostatečné kondici a ze začátku je vhodné mu pomoci. Někteří psi se tahání bojí, rozhodně je k tomu nenuťte. Pokud naložíte na sáňky malé děti a bude je táhnout například rotvajler nebo jiný molos, dejte pozor, aby jeho pozornost nezaujala například srnka nebo jiný pes. Mohl by utéct i s Vaším dítětem a těžko byste je pak hledali. J

Ať už si vyberete nějakou speciální sněžnou aktivitu, nebo jen vyrazíte na procházku, věřte, že Váš pes se bude radovat za jakéhokoliv počasí. Tak jim tu radost neberte.

Líbí se: 0