Autem do zahraničí se psem?


Každý rok na diskuzních fórech padají dotazy ohledně potřebných povolení pro cestu se psem do Chorvatska či jiné přímořské destinace.Autem do zahraničí se psem?

Autem do zahraničí se psem?
Nezapomeňte mít potřebná razítka a očkování…

 

Každý rok na diskuzních fórech padají dotazy ohledně potřebných povolení pro cestu se psem do Chorvatska či jiné přímořské destinace. Ať už jedete kamkoliv za hranice, nároky jsou takovéto:

Cesta autem:

·       Pas zvířete v zájmovém chovu –Pet Passport , tento dokument musí mít majitel psa u sebe, psí pas vystavuje schválený veterinář

·       Mikročip či tetování – opět provede veterinář, před cestou je dobré zkontrolovat, zda jde čip bez problému načíst čtečkou, některé typy čipů vykazovaly problémy s načtením, ušetříte si tak nemalé problémy a ztrátu času

·       Platné očkování proti vzteklině

·       Dle destinace do které cestujete, je nutné si zjistit, zda neplatí pro cíl cesty nějaké další podmínky, například zmíněné Chorvatsko vyžaduje při cestování s více než 5ti psy, vybavit majitele veterinárním osvědčením a potvrzením od veterináře, o provedeném klinickém vyšetření zvířat, které nesmí být starší 24 hodin před vstupem do země či odesláním zvířat. Toto prohlášení potvrdí opět do psího pasu, na stránce č. 28 v psím pasu – Klinické vyšetření.

Líbí se: 0