5 rad co nedělat při koupání psa…


Tahle verze zimy je pro mnoho lidí super, ale spousta majitelů psů dá za pravdu tomu, že pro pejskaře teda nic moc. Z procházky se nevracím se psem, ale s malým prasátkem, které je celé od bláta. Vzhledem k tomu, že bydlíme v bytě, tak pes rovnou z procházky, maže na koberec.5 rad co nedělat při koupání psa…

5 rad co nedělat při koupání psa…

Tahle verze zimy je pro mnoho lidí super, ale spousta majitelů psů dá za pravdu tomu, že pro pejskaře teda nic moc. Z procházky se nevracím se psem, ale s malým prasátkem, které je celé od bláta. Vzhledem k tomu, že bydlíme v bytě, tak pes rovnou z procházky, maže na koberec.

Vždycky se snažím očistit psa suchým ručníkem, abych se vyhnula koupání. Ovšem ne vždy to jde, například když se vracím s jack russlem, který vypadá jako polomáčená oplatka.

Na co dát ale pozor při koupání?

1.  Nikdy nedopusťte, aby se dostala psovi voda do uší. Ideální je vystlat uši vatou, abyste opravdu zamezili styku s vodou.

2.  Nepoužívejte lidské šampony, ani dětské. Narušují ph kůže, kterou odmašťují.

3.  Nekoupejte štěňata, pokud ano, tak opravdu jen v nevyhnutelných situacích.

4.  Nemyjte psy ve vodě s octem. Pokud se Vám zdá, že pes zapáchá, můžete ho otřít vlhkým hadříkem s octem, ale nikdy mu nedělejte octové koupele.

5.  Nesnažte se psa koupat pravidelně, ačkoliv na každém psím šamponu bude rada nad zlato, koupejte pravidelně, tak opak je pravdou. Narušíte tím přirozenou obranyschopnost srsti psa.

Líbí se: 0